Історія міста складається з багатьох шматочків, поєднуючись в єдине ціле. Житомиряни постійно проїжджають, або ж проходять через мости, не задумуючись про їх історію. Привідкриє завісу таємничості Житомир Майбутнього.
Головний пішохідний міст
Саме з нього і доречно розпочати підбірку. Пішохідний міст через річку Тетерів в парку ім. Шодуара може позмагатися з підвісним мостом через Босфор в Туреччині, або ж з мостом в Сан-Франциско в США. Це дійсно унікальний об’єкт, одна з візитівок Житомира.
Цей міст тримається завдяки металевим вантовим конструкціям, утримується на двох пілонах, висота котрих 70 метрів. Головний пішохідний міст побудували на висоті 43 метрів ще в 1982 році. Тоді ж він був частиною комплексу Бойової слави. Його часто називають просто Зарічанським мостом. Звичайно, багата історія та роки дали своє, міст потребує догляду та ремонту. Варто додати, що в 1979 році Василь Кавун, прийшовши на посаду першого секретаря обкому Компартії вже в ті роки зрозумів переваги проєкту побудови мосту, дав завдання знайти для цього кошти. Це питання не стало проблемним, досить швидко знайшлися кошти, адже в той час Радянський Союз готувався якраз до Олімпіади-80.
Варто додати, що головний пішохідний міст нашого міста є практично точною копією Босфорського мосту. Мова йде про підвісний міст через протоку Босфор у Стамбулі, в Туреччині, побудований в 1973 році. Таку схожість можна пояснити очевидними ознаками – береги річки Тетерів та Босфор нагадують чимось каньйони.
Відкриття мосту припадає на 1982 рік.
Окрім атмосфери кохання, можливості зробити яскраві світлини, це місце має славу мосту самогубців. Саме тут молоді пари прикріпляють замки в знак вічного кохання, та на цьому ж місці відчайдухи стрибають в воду, закінчуючи своє життя на фоні річки Тетерів.
Київський міст
Раніше міст називали дерев’яним шляхопроводом. В 1914 році через новопобудовану тоді залізничну магістраль «Житомир-Коростень» якраз спорудили перший в нашому місті дерев’яний шляхопровід. В повоєнні роки його замінили на залізобетонний, після чого в 1980 році реконструювали.
Київський міст є свого роду розділенням вулиці Київської на дві частини: привокзальну та завокзальну.
Хінчанський міст
Це шляхопровід над залізничними коліями, над верхньою частиною котрого окрім дороги для автомобілів, пішоходів, проходять трамвайні колії. Міст проходить по вулиці Корольова.
Чуднівський міст
Він знаходиться якраз на початку вулиці Чуднівської. Вона в свою чергу є однією з центральних магістралей нашого міста. Відомо, що до 19 лютого 2016 року вулиця мала назву Черняховського, відповідно, і міст Черняховський. Зміни в назві відбулися у відповідності до розпорядження Житомирського міського голови.
Які ще мости є
- Соколовський міст – проходить по вулиці Вільський шлях.
- Бердичівський міст.
- Богунський міст.
- Лісовий міст.
- Подільський міст.
- Руднянський міст.
В Житомирі є чимало мостів, ми проїжджаємо повз них постійно. Лише історія деяких з них нам відома, всі інші залишаються під замком таємниць.