П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Туристична локація на Житомирщині зі зменшеними копіями світових пам’яток

Нас приваблюють світові пам’ятки та життя за кордоном, ми їдемо за межі країни, щоб відкрити щось нове. Цікаво, що житомиряни та туристи мають змогу відкрити щось абсолютно незвичне в себе вдома — на теренах рідної Житомирщини. Все завдяки створенню в парку Житомирської області зменшених копій світових пам’яток. Детальніше про те, де ж це місце, що там є і як туди потрапити, розповість Житомир Майбутнього.

Парк в селищі Мар’янівна

Бажаючи зробити яскраві світлини, розширити свій кругозір, не потрібно їхати далеко. Всього в 70 кілометрах від Житомира розташоване невелике селище Мар’янівна з парком, наповненим копіями світових пам’яток, правда в зменшеному вигляді. Та це ніяк не впливає на ріст цікавості зі сторони гостів та туристів невеликого селища.

Житомирщина розвивається — це дійсно так. Хоча парк в Мар’янівні відкрили в жовтні 2019 року, не всі про це місце досі знають. В селищі Мар’янівна Баранівського району відкрили новий парк під назвою «Мар’яночка». Три роки тому вже вражала власна Ейфелева вежа та скульптури, фонтан з підсвіткою. За цей час колекція копій світових пам’яток суттєво поповнилася новими зразками.

Відомі копії світових пам’яток культури

Біля музичного фонтану розташувалися такі туристичні об’єкти.

  1. Ейфелева вежа. Вона також підсвічується. Поруч біля неї розташована білосніжна альтанка. Разом з Ейфелевою вежею створюється неймовірно привабливий дует для закоханих пар. Це місце поцілунків, загадування бажань. Цю місцину вже облюбували молодята в своїх весільних фотосесіях. Звичні для житомирян світлини біля Монументу Слави (Вічного вогню) вже відходять на дальній план.
  2. Статуя Свободи. Зменшена копія світової пам’ятки розташована біля зарибленого озера. В її нижній частині знаходиться табличка з висловами відомих філософів. Вночі Статуя підсвічується, що надає їй та парку особливого шарму. Привезли копію до парку в 2020 році.
  3. Єгипетська піраміда та Сфінкс. Якщо ви досі не поїхали до Єгипту, можна відвідати зменшену чотириметрову піраміду зі Сфінксом.
  4. Музичний фонтан. Хоча до Вінницького розмаху ще далеко, але це одне з найулюбленіших місць містян та гостей селища. В вечірній час фонтан стаціонарно піднімається, відтворюючи ефект озера. Далі фонтан розходиться в різні сторони, а доповнює вид музика. Володимир Словачевський додає, що підсвітка залежить від музичного акомпанементу композиції.
  5. Ще один цікавий та незвичний об’єкт – в п’ять разів зменшена копія самогонного апарату. Місцеві жителі обрали його через згадку про важкі 90-ті роки. Адже в той період було складно діставати продукти харчування, тому їх обмінювали на продукт власного виробництва — горілку.

В Україні всього декілька подібних копій, деякі з представлених зразків скуповували на аукціонах. Переконані, що багата колекція в невеликому селищі з часом буде лише зростати.

Коли працює парк «Мар’яночка»?

Відвідати парк культури та відпочинку в Мар’янівні можна з 12:00 до 00:00. Вечірній вид парку захоплює, адже вмикається підсвітка.

Окрім парку, в селищі є католицький костел. Архітектурна споруда приваблює цікавою формою. А поруч біля селища у лісгоспі живе понад 50 плямистих завезених оленів. Тварин можна годувати з рук, що має сподобатися як дітям, так і дорослим.

З промисловості варто виділити якраз ВАТ «Мар’янівський склозавод» 1700 року заснування, за підтримки якого і побудували парк.  Це найстаріше діюче підприємство, котре займається виробництвом скловиробів. Продукція ВАТ — це медична та побутова склотара.

Історія створення парку

Володимир Словачевський, представник виконкому Довбиської селищної ради, поділився в інтерв’ю з Першим Житомирським тим, як у невеличному селі створили парк.

Він розповів, що починалося все з центральної частини, а вже поступово (протягом 7 років) місцеві жителі почали процес розбудови центрального парку. Підтримав амбіційний проєкт Мар’янівський склозавод.

Якщо починати екскурсію з центру, то відчувається різниця, особливо при порівнянні з іншими селами. Поруч біля селищної ради розташований глобус під зонтом, автобусна зупинка, котра виконана у формі хатинки. Вже це вказує на те, наскільки прогресивним та орієнтованим є населення. Відчутно, що тут відходять від звичного стереотипного мислення, яким має бути село.

Володимир Словачевський в свою чергу доповнює, що на Глобусі з бетону присутні всі країни Європи, а в центральній частині Мар’янівна. Є інформаційне табло, завдяки якому місцеві жителі залишаються завжди в курсі останніх подій. Окрім цього, інформаційне табло часто поповнюється привітаннями з Днем Народження.

Прогулюючись далі, мимоволі звертаєш увагу на будинок культури, прикрашений копіями античних грецьких скульптур. А вже далі розгортається улюблене місце місцевих жителів – парк культури і відпочинку «Мар’яночка».

Нагадаємо, парк відкрили наприкінці 2019 року. При цьому невеликі скульптури купували в тих підприємств, котрі закривалися. Місцеві жителі не стояли осторонь, вони пропонували свої ідеї. Таким чином, вдалося створити такий парк, який є сьогодні. Він наповнений різними фігурами, але однозначно — це один з туристичних магнітів нашої області.

Як дібратися до парку «Мар’яночка»?

Від центру Житомира (від площі Перемоги) найшвидший маршрут на автомобілі до Мар’янівни по Н03 і Т0601, відстань 66,5 км, при звичайному трафіку займе 57 хвилин – 1 годину. Якщо ж їхати по дорозі Е40/Ь06 і Т0618, тоді шлях до місця призначення займе приблизно 1 год 10 хвилин, відстань – 81,4 км.

Є можливість потрапити в селище, сівши на автобус «Житомир-Мар’янівна», котрий відправляється з Автовокзалу в 9:35 та 17:45. Дорога займає приблизно 2 години, вартість квитка складає 100, 4 грн.

Яскраві світлини на Житомирщині

Якщо ви бажаєте яскраво провести, наприклад, вихідні та обновити свою сторінку в соціальних мережах, додати фото з копіями світових пам’яток, вам варто приїхати та відвідати парк «Мар’яночка».

Це цікавий досвід, незвична туристична локація, котра 100% найближчим часом набере все більшої популярності. Таку прогулянку ви запам’ятаєте надовго.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.