Вівторок, 10 Вересня, 2024

Житомирський Свято-Анастасіївський монастир

В усіх районах міста Житомир можна спостерігати низку храмів, які є прикрасою будь-якого міста. Церкви, монастирі, храми, костели – це щось більше ніж просто місце, куди вірянин приходить помолитися і в скрутну хвилину попросити у вищих сил допомоги. Кожна така будівля має свої секрети і “скелети у шафі”. У кожного свої правила і закони, і все це лише посилює інтерес до таємниці храму. За всю історію людства християнство пережило чимало потрясінь і трансформацій. Завжди були прихильники і байдужі до того люди. А скільки секретів приховано у відомих іконах та картинах, на яких зображені об’єкти поклоніння. Здається, що церква чимось схожа на дуже важкий кросворд, який розгадати суджено лише обраним. Далі на zhytomyr-future.

Місцезнаходження

На околиці міста Житомира, в мальовничому місті серед сосен, на лоні природи розмістився храм, про який піде розмова. На відміну від більшості, сюди не курсують маршрутні таксі чи тролейбуси. Щоб дістатися сюди міським транспортом варто готуватися пройти  кількасот метрів. Знаходиться неподалік цвинтаря “Дружба”, та дістатися сюди можна кількома способами, а саме зі сторони Богунії, Мальованки та Корбутівки. Кожен, хто відвідував цей храм, погодиться, що тут неймовірно тихо, навіть дуже тихо і здається ця тиша приховує від людського вуха багато таємниць за стінами будівлі. Але насправді тут нерідко можна зустріти чималу кількість компаній, які сюди завітали зробити фотосесію, адже на території самого храму неймовірної краси територія і візит тих людей є виправданим. 

Факти та історія монастиря

Варто відзначити, що до появи монастиря, тут знаходився туберкульозний санаторій. 

Відлік своєї історії бере відносно нещодавно, а саме з 1999 року. Заснований в честь святої мучениці Анастасії. 

Проживала в древньому Римі та мала нелегку долю, через свою християнську віру. Прийняла його після проповідей Петра і Павла. Імператорський режим притискав християн і несхвально ставився до цієї віри. Анастасія та її подруга Василиса займалися похованням всіх, кого лишили життя через християнську віру. З часом подруг було спіймано і відправлено за ґрати. Через деякий час двум подругам за їх діяльність було відтято голови. 

Повертаючись до храму, відмітимо, що він має статус незалежного від єпархіальної  місцевої влади та підпорядковується виключно синоду і патріарху. 

У 1860 році завдяки духовним настоятелям, голова святої Анастасії римської була доставлена в Житомир. На початку ХХ століття зберігалася в центральному Кафедральному соборі. В часи його закриття голова зникла та в 1941 році повернулася знову. Деякі джерела вказують, що мощі святих зникли з храму в середині ХХ століття, щоправда, не надовго. З часом вони знову повернулися. Чи дійсно це так? Лишається здогадуватися.

Якщо ж бути точнішим, то собор святої Анастасії почав будуватися лише в 2002 році. Та як би то не було, цей храм став першим жіночим монастирем в Житомирі. Вважається, що свята Анастасія Римська є покровительницею Житомира. 

На сьогоднішній день територія монастиря займає близько 2 гектарів, на якій є на що подивитися. Чимало вірян приїздять сюди поклонитися знаменитій іконі Божої матері “Всіх скорбящих радість”. Немало парафіян також відвідують знамениту могилу схімонахині Рафаїли, та це ще далеко не все. 

Всі служби проходять в храмі святого Серафима Саровського, які проводить настоятель храму архієпископ Новоград-Волинський і Житомирський, Гурій. 

Запрошуємо всіх відвідати цю прекрасну місцевість. Можливо в це важко повірити, та коли знаходишся тут, відчуття ніби перенісся в інший всесвіт. Нечасто можна таке побачити, шикарної краси храм і суцільна природа. Велика кількість парафіян на всі православні свята є підтвердженням того, що цей монастир шанують у нашому місті. І з кожним роком слава про це місце поширюється серед містян і нічого дивного тут немає.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.