Четвер, 19 Вересня, 2024

Реконструкцію Мистецьких воріт розпочато: терміни та перспективи

Офіційно реконструкцію розпочато 16 листопада 2021 року. Територію обгородили парканом, а демонтажні роботи вже розпочали. На проєкт витратять 7 мільйонів гривень. Детальніше про майбутнє пам’ятки архітектури місцевого значення «Мистецькі ворота» розповість Житомир Майбутнього.

Терміни виконання

Планується заміна плитки, встановлення нового, сучасного освітлення, додаткових декоративних елементів та комфортної для містян зони для відпочинку. В’ячеслав Глазунов подівся з Суспільним термінами виконання, адже це питання турбує житомирян.

Керівник міського управління капітального будівництва розповів, що до вересня наступного року роботи по реконструкції вже мають завершити. Термін виконання залежить також від погодних умов. В’ячеслав Глазунов додав, що у разі виділення фінансування на наступний рік, роботи будуть виконуватися в більш прискореному темпі.

Трішки історії

В 1954 році відкрили виставку, котра вражала небувалим на той час розмахом. Це вхідні ворота та кінотеатр «Урожай», озеро з карпами та лебедями. Такої виставки не було на той час навіть в Києві. Виставка функціонувала до кінця 60-х років минулого століття.

В коротких оповідях історик Борис Дубман розповідає про те, що планували з самого початку побудувати на місці виставки. В планах було створення парку культури та відпочинку, після чого перейшли до ідеї молодіжного комплексу. В цей час територію почали забудовувати багатоповерхівками, в результаті чого історично створилася площа.

Житомирянам нагадує про виставку ще тих часів хіба що красиві ворота, ліпний орнамент на них з символічними та щедрими дарами полів та садів.

Архітектурна спадщина

Головна архітекторка Житомира Ольга Бронштейн наголошує на тому, що ідея реконструкції якраз полягає в тому, щоб зберегти стиль споруди, не зіпсувати культурну спадщину, а залишити наступним поколінням.

Головні риси, котрі будуть притаманні Мистецьким воротам після реконструкції:

  • вхідну браму оформлять в стиль ампір;
  • сучасна класика з плиткою та ошатними лавками білого кольору. Їх планують виконати з цікавими кованими елементами для гармонічного поєднання з іншими складовими;
  • декілька скульптур, котрі розширять алею;
  • невеликий фонтанчик. Це досить символічно, адже на цьому ж місці раніше знаходилося велике озеро;
  • зелені насадження, котрі будуть підкреслювати геометричну форму майдану.

Перспективи майдану «Мистецькі ворота»

Ольга Бронштейн розповідає, що перед плануванням проектування – проєкт виклали на спільне обговорення, розміщували в соціальних мережах. Відгук від житомирян був, вони обирали найкращу, на їх думку концепцію.

Жителі Житомира під час обговорень та на етапі затвердження акцентували увагу, щоб ніяких сцен не було. Таким чином, реконструйований майдан Мистецькі ворота стане місцем для спокійного відпочинку.

Головна архітекторка міста переконана, що в оновлений майдан будуть приходити не лише містяни, але й звертатимуть увагу туристи.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.