Будівництво сміттєпереробного заводу, як і планувалось, завершується вчасно. Скоро в місто прибуде обладнання, якому ще немає аналогів в нашій державі. Далі на zhytomyr-future.com.ua.
У міській раді заявили, що із Хорватії до нас прямують сорок вісім фур із новітнім устаткуванням для переробки та сортування сміття. Це лінія, що відбиратиме органіку. На ній сортуватимуть пластик, папір та іншу вторинну сировину. Про це розповів заступник директора “Грін Бін Україна” В’ячеслав Білоцький.
Завод працюватиме автоматизовано. Знадобиться невелика кількість обслуговуючого персоналу для контролю процесу та роботи техніки. З понеділка обладнання встановлюватимуть інженери із Хорватії. В подальшому вони навчатимуть новоприйнятих працівників.
Установка та налаштування займуть два місяці. За цей час працівники мають навчитися працювати з конвеєрними лініями, пройти повний інструктаж з техніки безпеки.
У січні 2022 року сміттєпереробний завод запрацює в тестовому режимі. А вже в лютому прийматиме на переробку сміття.
Мер міста повідомив, що наступним кроком буде будівництво ТЕЦ, яка викоритовуватиме в якості палива так зване RDF-паливо від сміттєзаводу. Таким чином в рази планують зекономити на газі. Йдеться про 30% економію блакитного палива.
За попередніми розрахунками вартість будівництва ТЕЦ становитиме 38 млн євро. Термін окупності складе сім років. Разом з тим, система ТЕЦ очищуватиме повітря, оскільки обов’язково має бути обладнана системою моніторингу викидів.
Переробкою сміття в Житомирі планує займатися хорватська компанія. Для цього “Технікс” у 2018-му отримала в оренду земельну ділянку в 5 га на 20 років на провулку Складському, 20. Там розпочали будівництво заводу, на який витратили 10 млн євро.
Інвестори, влада та житомиряни в очікуванні на позитивний результат.