Найпопулярніша мета поїздок для українців зараз – це робота або навчання закордоном. Раніше люди, що хотіли перебувати в іншій країні довго, зазвичай їздили туди, отримавши від роботодавця або закладу освіти запрошення, а згодом отримували документи, щоб залишитися після вичерпання безвізового режиму. Проте з появою нових можливостей, більшість українців почали оформлювати візи, зокрема тому що це безпечніше та зручніше. Але зараз такий метод під загрозою. Більше на сайті zhytomyr-future.com.ua.
Угода Посольства Польщі VFS Global незабаром завершується
Про це стало відомо ще у жовтні. Тоді повідомлялося, що у листопаді для українських заробітчан є ризик залишитися без швидких робочих віз. VFS Global – це візовий оператор, якого давно обрали у якості компанії-посередника для створення робочих віз для Посольства Польщі в Україні. Це було необхідно для зручності та можливості опрацьовувати багато заявок одночасно. 11 червня цього року повідомили про намір обрати нового візового оператора.
Нового посередника повинні були обрати на наступних три роки, проте цього не сталося. Спочатку у тендері переміг консорціум, що включає п’ять компаній, а очолює його TLScontact – французький партнер. Вартість своїх послуг майбутній візовий оператор оцінив у 34 мільйони євро.
Згодом результати тендеру переглядалися та 6 серпня від Національної апеляційної палати Польщі надійшло зобов’язання їх скасувати. Це сталося через виявлення порушень у процесі проведення конкурсу, зокрема, відхилення Польським Посольством інших пропозицій, що мали менші цінові діапазони. Отже, це рішення не було оскаржене, тому посольство мало розглянути й цих кандидатів.
Пізніше виявили ще декілька нюансів: йдеться про участь у консорціумі Personnel Service S.A – відомої компанії, що займається працевлаштуванням українців у Польщі. Її власники мають спільний бізнес з людьми, що приближені до російської влади. Ця інформація викликала обурення у громадськості, тому що тоді надання особистих даних сотень тисяч українців в жодному разі не можна допустити.
Чого чекати житомирський візовим центрам у листопаді?
Нагадаємо, зараз у місті функціонує три візових центри за адресами:
- вул. Басейна, 2А;
- вул. Київська, 81;
- вул. Київська 77.
Поки жодна з них не повідомляли про своє закриття, але точно відомо, що візові центри прийматимуть анкети до 31 грудня цього року. Чого очікувати після цього та чи закриватимуться вони – невідомо. Якщо цей сценарій відбудеться, житомирянам доведеться їздити до інших міст, щоб оформити документи для поїздки у Польському консуляті.
До речі, на цей час містяни можуть подавати документи ППВА лише поштовим відправленням, це викликано внесенням Житомира до «червоної» зони. А сплачувати сервісний збір тепер можна без відвідування банку та очікування у величезних чергах – у терміналах самообслуговування або мобільних застосунках. Проте це стосується тільки клієнтів ПриватБанку й вносити кошти можна лише за себе (окрім випадку з неповнолітніми дітьми).