Для залучення новітніх технологій варто в першу чергу довіряти їм. Опираючись на це судження, європейська комісія розробила 7 вимог до штучного інтелекту. Це своєрідні етичні принципи, за якими штучний інтелект має розвиватися в Європі. Детальніше розповість Житомир Майбутнього.
В 2018 році була створена група експертів, які зайнялися розробкою вимог. Експерти наголошують на необхідності цієї розробки, адже етичні закони для штучного інтелекту дозволять суспільству довіряти технологіям, сповна використовувати їх можливості.
В багатьох сферах можливе залучення штучного інтелекту. Яскравими тому прикладами є охорона здоров’я, безпека автомобільної техніки, моніторинг фінансових ризиків, боротьба зі злочинністю, споживання енергії, фермерство і т. д.
Європейські експерти відзначили 7 ключових етичних вимог.
- Посередництво людини та її контроль. Людина має контролювати штучний інтелект, його впровадження не повинно обмежувати права людини стосовно самостійно прийнятих рішень, його розробка передбачає повагу до інтересів суспільства, прав людини.
- Необхідність присутності підзвітності, тобто механізмів, котрі відповідатимуть та звітуватимуть за системи штучного інтелекту.
- Важливим етичним принципом є надійність та безпека. Це означає, що системи повинні бути стабільними та безпечними на всіх етапах своєї роботи, навіть у випадку помилок, чи збоїв.
- Людина повинна мати можливість прозоро та в повній мірі відслідковувати роботу систем штучного інтелекту.
- Принцип конфіденційності та керування даними. Людина контролює власні дані, котрі не можуть бути використані проти неї.
- Штучний інтелект повинен враховувати людські потреби, особливості та можливості, керуючись принципом різноманітності, недискримінації та справедливості.
- Останнім етичним принципом, розробленим для штучного інтелекту є соціальний та економічний добробут. Основною метою використання штучного інтелекту є досягнення позитивних соціальних змін, посилення екологічної відповідальності серед суспільства.
Даний підхід Європейська комісія прагне винести на глобальне обговорення.