Четвер, 18 Квітня, 2024

Поява інтернету в Житомирі

Якщо забрати у людства всесвітню павутину, життя зупиниться. Почнеться хаос і паніка. Без інтернету вже не уявити життя сучасного суспільства. Завдяки йому, в будь-яку мить можна дізнатися новини, що відбувається у світі. Дехто бажає прочитати новини, комусь цікаво подивитися відео про футбол, дівчатам треба дізнатися що нового у світі нігтів і який новий відтінок бордового винайшли вчені із Норвегії. Без інтернету у великих містах було б неможливо в перший час знайти потрібну адресу. Будемо відвертими, інтернет зробив життя людства простішим і зручнішим. Навіть важко уявити, а як же без нього існував світ. Як можна було прокинутися зранку і не побачити нове фото своєї подруги в інстаграмі? Як це, не знати що відбувається в зоопарку Естонії, і кого народила слониха? І лише коли дізнаєшся, що народила слоника, на душі стає легше.  До прекрасного звикли ми швидко. Відносно, небагато часу наша країна і наше місто є тими, хто підсів на цю голку. Тисячоліттями людство існувало без цих благ, і стверджувати, що їм жилося гірше, не варто. Відома фраза: “Менше знаєш, міцніше спиш”. Далі на zhytomyr-future.

Історія інтернету

Датою народження інтернету вважається 1 вересня 1969 року. Того дня в США у Каліфорнійському університеті було встановлено перший сервер Arpanet. За 7 років до того, перед міністерством оборони США поставили завдання, винайти спосіб передачі даних на випадок війни. Виходить, що завдяки війні  був винайдений інтернет. З плином часу розвивалися технології та відповідно ширшав по світу список країн, які могли собі дозволити таку розкіш. І вже у 2000-му році кількість користувачів по світу налічував 327 мільйонів користувачів, де 100 з них із США. Через 4 роки ця цифра стала вже 700 мільйонів осіб у світі. Цікавий факт, що Папа Римський Іван Павло ІІ започаткував святкування міжнародного дня інтернету, що святкується щорічно 4 квітня 1998 року. Аналогічний свято є і в нашій державі, щоправда, святкується воно з 2001 року 14 грудня. 

Інтернет в Україні

В історії української павутини було два способи користування інтернетом. Формальний і неформальний. Неформально інтернетом в Україні користувалися ще з 1990 по 1992 роки. Саме коло користувачів було неймовірно вузьким і не важко здогадатися, хто саме ним користувався. З 1992 року всесвітня мережа почала, неквапливо, освоюватися в нашій державі. В ті часи то був не той інтернет, до якого ми звикли в сучасному світі. 

Народження інтернету в Житомирі

Наше місто, як і вся держава, почала дізнаватися про таке поняття лише в кінці 90-х років. Завдяки створенню у 2000-му році інтернет асоціації України,  і наше місто почало звикати до літери “Е”, адже інші браузери поки нам були невідомі. До березня 2009 року кількість користувачів мережі в Україні налічувала майже 12 мільйонів осіб. І всі ці роки наша область пасла задніх та входила до трійки аутсайдерів, з доробком 0.21 відсотка від загальної кількості. Сюди ж входили ще Чернівці та Закарпаття. З роками ситуація почала змінюватися. Список останніх наша область покинула і найменша кількість користувачів на 2011 рік була в Рівненській області.  На ці роки припадає величезний приріст користувачів всесвітньої мережі. З причини відсутності смарт телефонів у населення,  і неможливості у багатьох придбати власний комп’ютер, величезний відсоток містян активно користувався послугами інтернет-клубів. Якщо в кого і був вдома власний ноутбук, не багато провайдерів надавали послуги інтернету в кожному будинку. Не дивно, що найбільш популярним інтернет став серед молоді. Житомирська молодь обожнювала ночі до ранку збиратися в компанії і грати в екшн ігри мережею (як тоді казали: “по сітці”). Найбільш популярною стала гра Counter Strike. В ті ж роки, популярною стала соцмережа “ВКонтакті”, яка примушувала населення шукати шляхи доступу до інтернету. Якщо хтось і міг зайти в мережу з клавішних телефонів, був щасливчиком. Щоправда, швидкість доступу була повільніше равлика. Потрібно було хвилинами чекати, поки відкриється потрібна сторінка.

3G і 4G

Наше місто у 2015 роках одним з останніх в Україні отримало доступ до мережі 3G замість звичайної Edge. Певне саме в той час і почався той етап, який можна назвати проривом для нашої області. А ось у 2019 році наша область отримала доступ до 4G однією з перших. Особливо популярними стали відеоресурс YouTube, Viber, Instagram. Без останньої, багато не уявляє свого існування в ХХІ столітті. Наразі, всі провайдери міста роблять все, щоб клієнт вибрав саме їх. Починаючи від тарифних планів закінчуючи швидкістю інтернету. Навіть у маленьких селах області налічується 5-6 провайдерів, які з радістю увімкнуть вас до своєї мережі. Що вже казати про саме місто, де в кожному будинку їх, як яблук по осені під яблунею. 

Користь

Ніхто не здивується, якщо ми скажемо про існування мінусів у безмежній можливості доступу до мережі інтернет. Особливо це стосується найменших Житомирян і українців. Жахливі соцмережі, які нерідко призводять до плачевних результатів життя дітей. Відео з мотивами суїциду, сайти для дорослих куди заходять далеко не дорослі, відео в соцмережах де фігурує ненормативна лексика. І це ще повний список мінусів. Але потрібно змиритися, що з цим нічого не вдіяти та треба лише контроль батьків. Доросле покоління в часи дитинства бачили еротичні сцени хіба коли Шурик прийшов до Ліди готуватися до екзамену. Та навіть тоді ми прикривали очі від сорому. А зараз маємо те маємо. Все ж, підсумовуємо, що всесвітня павутина відіграє в ХХІ столітті неймовірно важливу роль в житті планети. Істина проста, використовувати його потрібно з розумом.      

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.