Перше, що приходить на думку, це звичайно військове містечко в передмісті Житомира – смт. Озерне. Тут між соснами розташовані будинки, можна побачити ракетоносець та радянські нотки в архітектурі. Це та спадщина, про яку ніяк не забути. Детальніше про життя військового містечка та його історію розповість Житомир Майбутнього.
Зелене та тихе смт. Озерне
Дійсно, відчувається, що це передмістя Житомира – повне зелені та тиші. Адже це зелене, тихе містечко, котре неначе завмерло у часі. Містяни розповідають, що раніше на його територію досить складно було потрапити, адже на в’їзді в населений пункт у всіх перевіряли документи. Наразі ситуація абсолютно інакша, кожний може без проблем дістатися в смт Озерне на маршрутці.
Тут не зустрінеш багатоповерхівок, максимум – будинки з 5 поверхами і все, а навкруги сосни та дуби, в дворі гуляють не тільки звичні нам коти та собаки, але й гуси, кури.
Історичний нарис смт. Озерне
Населений пункт отримав свою першу назву від селища Скоромохи. Саме біля даного передмістя Житомира побудували злітно-посадкову смугу, відкрили Житомирський військовий аеропорт «Скоромохи». Військові мешкали в селищі Гуйва, облаштовували на території своє життя та кожного дня приїжджали на аеропорт.
У післявоєнний період селище почало розбудовуватися, а в 1945 році військові, авіаційна техніка військові частини були передислоковані в новий гарнізон – Озерненський, а аеропорт «Озерне». З 1963 року реконструювали аеродром та територію поруч, довжина злітно-посадкової смуги сягає 2050 м, а загальна довжина доріжок перевищує 29 км. Якщо оцінювати технічні показники, то дана злітно-посадкова смуга може приймати всі види літаків.
Життя мешканців
Воно розмірене, але налагоджене. Доїхати до передмістя Житомира, в військове містечко можна автобусом №115 «Житній ринок-Озерне». Військове містечко розширилося, побудували нові приміщення дитячого садка. На території є пошта, поліклініка, п’ятиповерхові житлові будинки. В «Озерному» є гімназія. Це величезна споруда, раніше була Скомороською школою, наразі є гімназією. Її шлях розпочався ще в 1934 році. Під час Другої Світової війни її зруйнували, в споруді перебував нацистський військовий штаб. Жителям містечко було важко, але коли війна закінчилася, Озерне розпочало нове життя.
Позитивні зміни і надалі простежуються. Смт. Озерне відноситься до Новогуйвинської громади.