Субота, 27 Квітня, 2024

Як у майбутньому виглядатиме Національний музей космонавтики у Житомирі

Головна архітекторка міста Ольга Бронштейн разом з краєзнавцем Георгієм Мокрицьким нещодавно зробили візуальне обстеження Музею космонавтики у Житомирі та показала, який вигляд може мати музей після його реставрації. В планах не лише осучаснити фасад будівлі, а й доповнити внутрішню композицію. Далі на zhytomyr-future.

«Спішу поділитись приємними світлинами. Незабаром «Будинок Національного музею космонавтики імені Сергія Павловича Корольова» буде мати привабливий вигляд. Хочу зазначити що це щойно виявлений об’єкт культурної спадщини за видом історії, науки та техніки. Ось так друзі, тому фасад може бути змінений. З Георгієм Мокрицьким нещодавно робили візуальне обстеження, стан тримальних конструкцій добрий та експонатів добрий» – повідомила головна архітекторка міста Ольга Бронштейн.

Краєзнавець Георгій Мокрицький розповів, що в планах не лише новомодний фасад будівлі, а й робота над внутрішньою начинкою музею:

«Передбачається цілий комплекс технічних рішень, – по утепленню, по інженерному питанню, покрівля вимагає ремонту і т.д.. В принципі, питання стоїть про розширення будівлі, тому що там немає необхідних приміщень для музею. Немає зали для проведення конференцій, для перегляду фільмів, планетарію тощо»

Реконструкція

Влітку 2021 Національний музей космонавтики імені С.П. Корольова двічі планували реконструювати. Спершу за 26 млн грн, проте липневий тендер анулювали. За декілька днів визначили переможця у новому аукціоні з вартістю робіт – 24,5 млн грн, але у зв’язку з віднесенням музею до об’єктів культурної спадщини, тендер знову скасували. Загалом, реконструкція передбачала заміну комунікацій: тепломереж та зовнішнього освітлення, закладення вікон та дверей. У самому приміщенні кардинальних змін не передбачалося. На прилеглій території планували встановити огорожу, лави, урни, а також улаштувати дощову каналізацію та озеленити територію.

Реставрація

Голова облдержадміністрації Віталій Бунечко наприкінці серпня 2021 року підписав розпорядження, згідно з яким, Музей космонавтики внесли до переліку об’єктів культурної спадщини, в яких можна проводити виключно реставраційні роботи, а не капітальний ремонт, як було зазначено під час попередніх закупівель: «Занести до Переліку об’єктів культурної спадщини щойно виявлений об’єкт культурної спадщини – будинок Національного музею космонавтики імені Сергія Павловича Корольова за видом – архітектура, типом – споруда, що розташований за адресою: м. Житомирі, вул. Дмитрівська, 2» – йдеться у розпорядженні.

«Згідно з розпорядженням голови Житомирської ОДА, цей об’єкт включено до об’єктів культурної спадщини. Тому на таких об’єктах виконуються лише ремонтно-реставраційні роботи. Через те, що у нас був капітальний ремонт, тому недоцільно його застосовувати до такого об’єкту» – розповіла директорка департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА Інна Хоменко.

Тож, наприкінці вересня у департаменті регіонального розвитку Житомирської ОДА знову оголосили тендер, цього разу для розроблення проєктної документації на «Ремонтно-реставраційні роботи будинку Національного музею космонавтики імені Сергія Павловича Корольова». Очікувана вартість якого складає 48,6 тис. грн.

Окрім того, 20 жовтня бюджетний комітет МКІП погодив виплату субвенцій для комунальних закладів за програмою «Велика Реставрація». У Житомирській області під фінансування ремонтно-реставраційних робіт коштом бюджету МКІП підлягають: меморіальний будинок-музей академіка С. П. Корольова, Житомирський музично-драматичний театр імені І. Кочерги та Житомирський театр ляльок. Житомирський національний музей космонавтики у переліку відсутній.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.