Вівторок, 23 Квітня, 2024

Кумедні назви населених пунктів Житомирщини

Мандруючи областю, ми, як правило, більше спостерігаємо красу нашого краю. Хтось звертає увагу на споруди, заводи, руїни старих будівель, хтось на городи біля приватних будинків. Водії транспортних засобів майже не дивляться на оточуючий світ. Вони більше дивляться, як би то не зловити яму, щоб не ремонтувати автівку. Зрідка повз нас пробігають назви населених пунктів, на які ми особливо не звертаємо уваги. Ось в цих прямокутниках на білому і синьому фоні інколи трапляються такі назви, які змушують посміхнутися і навіть задуматися, при яких обставинах ця назва була придумана. Ось про це і поговоримо. Вашій увазі ТОП 6  найкумедніших назв. Далі на zhytomyr-future.

Селище Пятка

Сама назва наштовхує на думку, що тут живуть ті, хто не тримає худобу. І що городи всіяні не огірками, і  не помідорами. А лише всесвітньо відомою культурою, яку прийнято називати канабіс. Взагалі важко представити, що в даному населеному пункті у когось в хаті є скляна тара, адже пластикові пляшки тут не випускають з рук. Проте дане селище, звичайний населений пункт у Чуднівському районі, в якому проживають 1200 осіб. Прості українські робітники. І не повірите, але сам Гордон колись згадував про Пятки. Не той, що Дмитро, а шотландський воєначальник Патрік Іванович Гордон. Саме він у своєму щоденнику згадував про військові події в Пятках російсько-польської війни 1654-1667 років.  Ну як же без них. Ну ви зрозуміли про кого.

Слово пятка у когось можливо не асоціюється з тим, що було описано раніше. А саме з потрісканою частиною ноги, яка інколи видніється влітку з під босоніжок. Хто бачив той розуміє. Єдиний, хто не зміг би тут існувати, це відомий герой Троянської війни Ахілес. 

Селище Закусили

Ще одне селище, від назви якого в уяві лише назріває дієслово у минулому часі. Коли бачиш назву цього населеного пункту стає легше на душі. Люди не лише випили, а й є що закусити. Дякувати Богові, люди ситі. Хто його знає. Можливо в майбутньому це селище будуть переіменовувати. Як варіант майбутніх назв це може бути: Полягали, Протверезіли і в такому ж дусі. А якщо серйозно, то тут проживають всього 295 громадян. Селище знаходиться в Народицькому районі.  І назва, насправді, походить від відомих шляхтичів родини Закусилів.

Селище Бабушки

Не дивлячись на назву, тут проживають і дідусі. Ви не повірите, але є і діти. Село розташоване в Чуднівській міській територіальній громаді. Засноване у 1606 році.  496 людей проживають у даному населеному пункті. Варто відзначити, що через село протікає річка Безіменна, яка є правою притокою річки Тетерів. Цікавий факт. Згідно з переписом населення в 2001 році, 15 відсотків селища спілкувалися молдовською мовою.

Селище Буряки

Креативненько. Нічого не скажеш. Уявіть собі, на гербі села дійсно зображені три червоні буряки. Не дивлячись на всю іронію, в часи Другої світової війни йому добряче дісталося. Більша частина односельчан приймали участь у кровопролитній війні. Якщо ж вдатися в цифри, то засноване село було в 1776 році. Близько 500 людей налічують Буряки.  Щоб остаточно завершити тему цифр, то в селі нараховується аж цілих 174 двори.

Входить селище до Райгородської селищної громади. В одному відомому джерелі значиться, що назву село отримало завдяки відомому поміщику, на прізвисько «Буряк».  Відзначалося, що на його щоках були червоні плями схожі на плями від буряка.

Селище Горщик

Уявіть, який би був щасливий віслюк Іа, якби Вінні Пух подарував йому цей горщик. Якби це не звучало, але ж всі хто йдуть пішки до села, про них можна сказати, що вони ходять в горщик. Якби виготовленням гербу населеного пункту займалися люди з села Буряки, не важко здогадатися, що б саме на ньому було зображене. Але, не дивлячись на кумедну назву, в селі є своя залізнична станція , яка має назву Омелянівка. Дивно чому? В Горщику проживають 2406 осіб. Знаходиться ж селище в Коростенському районі. Роком народження села датується 1703. В селищі знаходяться достатні поклади граніту. Що-що, а селище дійсно дуже розвинене.

Селище Старі Вороб’ї

Населений пункт, у якому проживають 170 осіб знаходиться у Коростенському районі. Можливо поруч, коли небудь, з’явиться селище Молоді Горобчики, Юні Зозулі і щось у такому ж дусі. Не дивлячись на відверто малу кількість населення, в селі є своя архітектурна пам’ятка. А саме збудована у 1759 році церква Архистратига Михаїла, яка в 1897 році пережила реставрацію та існує  до наших днів. Окрім храму, селище має ще одну знаменитість. В цьому краї народилася народна артистка України,акторка театру і кіно Раїса Степанівна Недашківська. Звідси можна зробити висновок, що селищу є чим гордитися. Гектар з гаком, саме така площа даного села. Відверто кажучи, деякі родини мають городи з більшою площею. Про Старі Вороб’ї з впевненістю можна сказати: “Мало да вдало”.

Загалом цікавих і кумедних назв населених пунктів вистачає. Ми ж вибрали ТОП 6 найкращих. З легкістю у цей список могли б увійти такі селища, як: Гвіздярня, Кожушки, Гулянка, Корчмище, Кілки, Тхорин, Ситисько, Ходаки і багато інших, а уявіть лишень, скільки їх по всій Україні.  Але всі ці селища, містечка, міста, обласні і районні центри з кумедними назвами і простими, це все і є наша Батьківщина.

Щоразу, коли бачиш кумедну назву, на обличчі мимоволі з’являється посмішка. І скоріш за все ми повинні подякувати тим, хто доклав зусиль, щоб така назва з’явилася. В нашому житті не завжди знаходиш місце для позитиву. Ми постійно чимось заклопотані. Достатньо просто озирнутися і позитив, він ось тут поруч. Треба просто придивитися.

І де б ми не жили, ми всі вільна і сильна нація, розумних, позитивних і сильних людей. Ми – Українці! І це звучить гордо!

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.